Irina Rîngaci câștigă două medalii la Spartachiada Asociației Sindicatelor Libere

Irina Rîngaci, o luptătoare de stil liber a primit locul I în proba de darț și locul III în concursul de ridicare a greutăților mici. Evenimentul Spartachiadei organizat de Asociația Sindicatelor Libere, a fost anunțat de Centrul Sportiv de Pregătire a Loturilor Naționale.

În concursul de ridicare a greutăților mici, cu 66 de ridicări, Irina a fost unica femeie care participă alături de bărbați, transmite evenimentul.md cu referire la tv8.md.

Irina a fost unica femeie care a participat alături de bărbați, în concursul de ridicare a greutăților mici.

De asemenea, Mihail Mudrenco  a ocupat locul VI, tot la aceeași probă, cu un rezultat de 61 de ridicări.

Un alt candidat de la  Centrul Sportiv de Pregătire a Loturilor Naționale, Victor Costin a ocupat locul I la proba marathon pe distanța de 1500 metri, iar echipa de minifotbal s-a clasat pe locul  IV.

Un alt reprezentant al CSPLN, Victor Costin a ocupat locul I la proba marathon pe distanța de 1500 metri, iar echipa de minifotbal s-a situat pe locul IV.

Concursul a avut loc între 27 și 29 septembrie, pe teritoriul taberei de odihnă: „Camping” de la Vadul lui Vodă.