Un pachet de unt de 200 de grame, este vândut la aproape 47 de lei

0 65

Un pachet de unt de 200 de grame, care, săptămâna trecută, costa 33 de lei, astăzi este vândut la aproape 47 de lei, în unele magazine din țară. Reprezentanții întreprinderii care produce acest produs au declarat că au fost nevoiți să majoreze prețurile, în mare parte din cauza că nu mai pot importa materie primă din Ucraina, care era mai ieftină, comparativ cu cea din Europa.

S-ar putea să-ți placa și
Lasă un comentariu

Your email address will not be published.